ویبراتور AVIBRO

انواع ویبراتور

AVIBRO VIBRATION MOTORS موتور ویبره یا موتورهای ارتعاشی را با سرعت های مختلف ، فرکانس های مختلف و رنج های ولتاژی ، در کلاس حفاظتی IP66 ، تزریق آلومینیوم و چدن (SFERO GGG 40) ، تولید می کند.این موتور ویبره با سرعت های مختلف و رنج های ولتاژی متفاوت تولید و روانه بازار می شوند.

ویبراتور AVIBRO

ویبراتور AVIBRO

بنیانگذاران آویبرو ، که سالهاست در تولید موتور ارتعاشی یا موتور ویبره شرکت می کنند ، نام جدیدی در شهر ازمیر ترکیه بانام AVIBRO ایجاد کرده اند. ویبره بدنه AVIBRO؛ راهکارهای مهندسی تولیدکنندگان با تجزیه و تحلیل نیازهای سازندگان ماشین از طریق کانال فروشنده و توزیع کننده و ارائه آن به مشتریان را در نظر خود دارد.

این شرکت ترکیه ای ویبراتور های بادی، ویبره بدنه و الکترو ویبره را تولید می کند. شرکت آویبرو سابقه ای بالای 20 سال دارد که علاوه بر ساخت ویبراتور های حرفه ای در تحویل سریع محصول به مصرف کننده و خدمات پس از فروش مناسب به مصرف کننده را ارائه می دهد.موتور ویبره AVIBRO عموما از متریال آلومینیوم و یا چدن استفاده می کند و بیشترین هدف تولیدات این شرکت کیفیت بالا در تولید محصولات و بالاترین دقت در تجزیه و تحلیل قبل از ریخته گری را دارد.

موتور ویبره چیست :

ویبره بدنه یا موتور ویبره وسیله ای برای ایجاد ارتعاش یا لرزش برای دستگاه های مختلف می باشد. ویبره ها به طور کلی در صنایع زیادی بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله صنعت غذا، پلیمر و نفت، صنعت ساختمان و بتن، و هر کجا که نیاز به ارتعاش یک دستگاه باشد از ویبراتور بدنه استفاده می شود.

صنایعی که در آن از ویبره بدنه استفاده می شود :

دستگاه های توزینسرند و یا الک های صنعتی
سورترها یا جداکننده هافیدرها
خشک کن هاماشین های سازبندی میوه و یا قطعات
دستگاه هایی که برای صیقل دادن و یا پاک سازی استفاده می شودماشین الات صنعت بتن همچون بچینگ یا میز ویبره برای حباب زدایی و یا قالب بتن

انواع ویبراتور

ویبراتور بدنه ها بسته به نوع کاربرد و دستگاههایی که وجود دارند به شکل ها و قدرت ها و سرعت های مختلف تولید می شود.به صورت کلی کاربرد و ماهیت همه این موتورهای ویبره بدنه یکی می باشد.تفاوت فقط در شکل ظاهری و بدنه آنها می باشد.ین تفاوت به این دلیل است که استفاده از آنها آسان تر گردد.

موتور ویبره بدنه پایه دار

 موتورهای ویبره معمولا بر روی صفحه های فلزی در دستگاه هایی مانند میز ویبره و سرند یا الک صنعتی و یا دستگاه های بچینگ و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.خود این ویبراتورها در قدرت ها و سرعت ها و توان ها و ابعاد مختلف ساخته می شوند. شکل ظاهری این ویبره ها بسیار شبیه به الکترو موتور می باشد با این تفاوت که در این دستگاه ها در اثر چرخش، ضربه نیز به ماشین یا صفحه وارد می شود.

برای مشاوره با همکاران ما در تماس باشید.

موتور ویبره بدنه فلنجی

روش کار و ساختار و ماهیت این نوع از ویبراتور مشابه با ویبره بدنه پایه دار می باشد.تنها تفاوت در ساختار و شکل پوسته می باشد.همانطور که از اسم آن مشخص است این ویبره دارای فلنج می باشد. و فقط یک سر آن به دستگاه متصل می شود.

مقالات مرتبط با این مقاله را در سایت شرکت بتاگیربکس برای کسب آگاهی بیشتر و انتخاب مناسب تر دنبال کنید:

  1. ترمز مغناطیسی
  2. گیربکس حلزونی

موتور ویبره صنعتی

موتور ویبره صنعتی دارای دونوع است:

ویبراتور خارجیموتور ویبره صنعتی یکی از انواع ویبراتورهای خارجی است.ویبراتور خارجی همان‌طور که از نامش بر می‌آید، دستگاهی است که به منظور ایجاد ارتعاش بر روی سطوح خارجی یا بدنه اجسام استفاده می‌شود.
ویبراتور داخلیدر حالی که یک ویبراتور داخلی مستقیما به داخل ماده مانند بتن یا حفره‌ها وارد می‌شود.

مقایسه ویبراتور داخلی و خارجی

موارد مصرف زیادی وجود دارد که در آن بکارگیری ویبراتور خارجی نسبت به ویبراتور داخلی مزیت دارد. مثلاً فشرده سازی لایه‌های بسیار ضخیم و نازک از بتن تازه ریخته شده بخصوص آن‌هایی که برای پروفیل‌ها و فرم‌های خاص استفاده می‌شوند.

مشخصات فنی موتور ویبره

موتور ویبره

1-ویبره بدنه در بخش هایی از صنعت که نیاز به ضربه، لرزش و ارتعاش است به کار می رود.
2-این ارتعاش می تواند در ابعاد بزرگ و سنگین یا کوچک و سبک انجام گیرد که بستگی به خروجی موردنظر دارد.
3- نحوه کارکرد و مکانیزم موتور ویبره بدنه به این صورت است که وزنه ای با نسبت چگالی بالا بر روی محور آن نصب گردیده است که این وزنه حدود 25 تا 50 درجه از 360 درجه محور را پر می کند (این امر بستگی به نوع موتور ویبره بدنه دارد).
4-به حرکت افتادن موتور سبب انتقال مرکز ثقل و منتج به ایجاد ارتعاش و لرزش در کل دستگاه می گردد.

انواع ویبره بدنه

ویبره بدنه به دو دسته برقی و بادی تقسیم می شود. ویبره بدنه برقی بسیار پرکاربرد و قدرتمند بوده و استفاده از آن بسیار رایج است.این نوع موتور ارتعاشی در دورهای 750، 1000، 1500 و 3000 با قدرت ضربه 10 الی 10000 کیلوگرم در انواع تکفاز و سه فاز موجود و قابل ارائه به مشتریان می باشد.

به عنوان مثال برای موتور های ویبره میتوان به 3 مدل زیر اشاره کرد:

موتور ویبره مدل PSVموتور ویبره مدل PSV/Pموتور ویبره مدل PSV/Aموتور ویبره بادی HSV

سوالات متداول

موتور ویبره AVIBRO عموما از متریال آلومینیوم و یا چدن استفاده می کند

AVIBRO VIBRATION MOTORS موتور ویبره یا موتورهای ارتعاشی را با سرعت های مختلف ، فرکانس های مختلف و رنج های ولتاژی ، در کلاس حفاظتی IP66 ، تزریق آلومینیوم و چدن (SFERO GGG 40) ، تولید می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *